Plovárna Vysoké Mýto

Od roku 1996 je plovárna v péči Technických služeb města Vysoké Mýto. Na plovárně najdete Za tyto léta byla provedena řada stavebních úprav, včetně výstavby tobogánu, rodinné skluzavky, opravení hlavní památkové budovy, vybudování „Plavčíkárny“ a toalet, upravení vstupní brány a komunikací u hlavní budovy, vybudování vlastního zdroje vody, úpravy chodníků, sportovišť (minigolf, plážový volejbal atd.).

Prohlédnout

Motokáry Vysoké Mýto

V půjčovně motokár Autodrom Vysoké Mýto si můžete zajezdit na 530 m dlouhé venkovní dráze. Půjčovna motokár pro veřejnost – na oddělené trati, možnost zapůjčení různých typů pro děti, dospělé i pokročilé.

Prohlédnout

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě nabízí pohled do historie firmy Sodomka, která se zabývala výrobou karosérií. Neméně zajímavá je také expozice Kabinet Militária, která ukazuje 246 sbírkových zbraní, části výzbroje i výstroje a relikvie vojenských jednotek vysokomýtské posádky.

Prohlédnout

Krytý bazén Vysoké Mýto

Jediný krytý plavecký bazén s posuvným dnem v ČR. V budově je k dispozici posilovna, sauna, solárium, masáže a kosmetika. Přijďte si zaplavat do bazénu, který má z jedné třetiny zvedací dno. Bazén prošel roku 2018 rekonstrukcí, město přistavělo vstupní halu a pro malé děti vybudovalo nové dvouúrovňové brouzdaliště se skluzavkami.

Prohlédnout

Zahrada Harta u Vysokého Mýta

Zahrada Harta v roce 2010 otevřela ukázkovou zahradu se spoustou jezírek, skalek a velkým množstvím trvalek, listnatých i jehličnatých stromů a keřů.

Prohlédnout

Litomyšl

Hlavním lákadlem Litomyšle sice je renesanční zámek, zapsaný roku 1999 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, ale za vidění stojí také historické centrum, domy kolem Smetanova náměstí v čele s domem U Rytířů, velkoryse opravené klášterní zahrady a malované muzeum Portmoneum.

Prohlédnout

Zámek Nové Hrady

Zámek Nové Hrady je v Čechách ojedinělá rokoková stavba, kterou navrhl a nechal postavit původní majitel panství, hrabě Jean-Antoine Harbuval de Chamaré. Stavba z roku 1777 nebyla nikdy přestavována a dodnes si zachovala svou ryzí architektonickou podobu.

Prohlédnout

Kde nás najdete

dots separator

Kontakt

Penzion Tošovský
Miroslav Tošovský
Försterova 171
566 01 Vysoké Mýto
Navigovat
Telefon: +420 465 422 839
E-mail: info@penzion-tosovsky.cz